Menu
Najaktywniejsi
Levyrroni23682
olucha317849
Ev_067823
Barbie de...5708
Obrigado5543
Jogobella5297
Ika_4459
DulceeMar...4014
Dominiikaa3721
Zbuntowani3262
Polecamy
Boks reklamowy

Witaj Gościu, nie masz dostępu do części serwisu. Aby uzyskać całkowity dostęp należy się zarejestrować.

 
Dulce Maria w Krakowie - relacja (część 1)
 
Dulce María Espinoza Saviñón

27 listopada 2015 roku (piątek), w Krakowie miało miejsce spotkanie meksykańską artystką Dulce Marią, na które od kilku lat czekało wielu polskich fanów. Wydarzenie miało rozpocząć się o godzinie 13:00, ale Dulce zjawiła się 1 h i 40 minut później.

Kiedy Dulce wreszcie przekroczyła próg sali konferencyjnej przywitała się z fanami słowami „Cześć. Jacy jesteście piękni”, a na jej twarzy można było zobaczyć zaskoczenie obecnością na spotkaniu tak wielu osób.

Dulce: Dobrze. Czy mówicie po hiszpańsku?

Fani: Tak.

Dulce: Dobrze. Na początku chciałam Wam podziękować za możliwość bycia tutaj. Jestem bardzo podekscytowana, że po raz pierwszy nam się to udało. Podziękowania dla Frana za to, że dzięki niemu było to możliwe i dla Was wszystkich za wsparcie, które mi okazywaliście przez wiele lat. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być w innej części świata. Podczas podróży mogłam trochę zobaczyć i widzę, że jest to piękny kraj. Bardzo chciałabym mieć więcej czasu na zwiedzanie. Teraz zaczniemy sesję zdjęć, podpiszę Wam autografy i inne rzeczy, a kiedy wrócicie na miejsce zaczniemy konferencję. Odpowiem Wam na wszystkie pytania. Cieszę się, że mogę Was poznać i zobaczyć. Uwielbiam Was bardzo i dziękuję za zaproszenie.

Po rozmowach, rozdaniu autografów i sesji zdjęciowej z fanami piosenkarka otrzymała od obecnych na spotkaniu osób bukiet biało-czerwonych róż, tort w naszych barwach narodowych oraz różne upominki. Fani zaśpiewali również artystce „Sto lat” w dwóch językach: hiszpańskim i polskim.

Dulce: Bardzo dziękuję. Jak się mówi po polsku dziękuję?

Fani: Dziękuję.

Dulce: Dziękuję [powtarza po polsku]. Jeszcze raz Wam dziękuję za wszystko. Dla mnie jest to magiczny moment, być tutaj w tak odległym zakątku świata. Udowodniliście mi, że nie istnieją żadne granice i odległość dla okazywania uczuć. Nie myślałam, że kiedyś tu przyjadę. Dziękuję, że jesteście, że trochę na mnie czekaliście. Podziękowania dla Frana za organizację spotkania. Dziękuję za to, że pomógł mi dostać się tutaj z Malagi. Wrócić do Europy. Są to miejsca, które wypełniają mnie niesamowitym uczuciem. Jest to miejsce pełne miłości. Jestem szczęśliwa, że znacie moją muzykę, moje książki i inne rzeczy. To dla mnie motywacja, aby podążać za tym co robię. Oby udało się nam, mimo trudności, zorganizować koncert w tej części Europy. Będziemy się o to starać. Wiem, że prędzej czy później się uda. Nie tylko w Polsce. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku odbędzie się wielki z nowym materiałem muzycznym, ale do tego jeszcze trochę brakuje. Dziękuję Wam za to wydarzenie. Mam nadzieję, że uda nam się spełnić wiele wspólnych marzeń. Zacznijmy już pytania. Słucham Was.

Fan: Sława daje Ci wiele rzeczy, ale także odbiera… Myślisz w ten sposób?

Dulce: Wiecie o tym, że mam 30 lat. Karierę rozpoczęłam w wieku 5 lat. Zaczęłam pracować. Myślę, że sława jest zupełnie innym życiem. Od piątego roku życia mam pewne zobowiązania, projekty. Nie chodziłam do normalnej szkoły, gdzie poznaje się przyjaciół. To nie była taka otwarta szkoła. Dla większości to jest normalne życie. Ja tego nie miałam. Byłam z dala od domu, rodziny, otoczona pracą. Będąc na scenie nie ma się dużo prywatności. Z drugiej strony przeżywasz wspaniałe chwile. Dostajesz od życia wspaniałe lekcje. Komunikacja z Wami wypełnia moje życie. Otwieracie przede mną swoje serca. Gdyby nie wy, nie miałabym tego wszystkiego. Ale mało ludzi to rozumie. I to sprawia trochę problemu dla mojego życia prywatnego. Mało kto rozumie jak wygląda moje życie. Wiele osób nie rozumie relacji których mam z Wami przez Internet. Nie wiedzą jakie to dla mnie ważne. Nie tylko dla mnie, ale także dla Was. Wiem, że trochę to rozumiecie bo jesteście tutaj. To są szalone momenty, ale także coś piękna przyjaźń przyjaźń i relacja.

Fanka: W takim razie mogłabyś przesłać pozdrowienia dla fanów z Hiszpanii, którzy nie są mogli tutaj przybyć?

Dulce: Bardzo dziękuję Hiszpanii. Mam nadzieję, że wrócę tam niedługo i zobaczę wszystkie osoby z całego kraju. Bardzo Wam dziękuję. Mam nadzieję że wrócę do Was niedługo. Przesyłam Wam całusy prosto z serca.

Tutaj nie słychać pytania. Można by się domyśleć, że chodzi o przyjazd Dulce do naszego kraju i jej odczucia.

Dulce: Tak. Dziękuję, że tyle osób z Polski jest tutaj. Jestem szczęśliwa. Bardzo zadowolona za to, że mogłam przyjechać do Was po raz pierwszy. Dziękuję Wam za tyle uczucia. Wiem, że było to trudne. Wiem, że nie wszyscy mieli tyle pieniędzy na przyjazd na to spotkanie. To jest bardzo skomplikowany problem. Jesteśmy w innej części świata,a to wiąże się z wydatkami. Wiele podróży, wiele przyjazdów i wyjazdów, pobytów w hotelu. Dziękuję że jesteście tutaj. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na koncercie. Byłoby wspaniale gdyby było więcej ludzi. Jestem Wam wdzięczna z całego serca i mam nadzieję że się jeszcze spotkamy. Nigdy nie spodziewałam się że tu przyjadę. Na zawsze będę miała Was w sercu.

Następnie fani poprosili gwiazdę o zaśpiewanie piosenki.

Dulce: Ale najpierw pytania. Proszę.

Fanka: Gdybyś mogła zmienić coś w swoich włosach co byś zmieniła ? Cięcie? Kolor?

Dulce: ale cięcie czy kolor ?

Fanka: Wybierz sobie co wolisz.

Dulce: Chciałabym mieć je krótsze i w kolorze różu (taki co na wacie, wskazuje na watę cukrową), ale to strasznie niszczy włosy, więc teraz tego nie zrobię.

Fanka: Powiedz nam coś o swojej siostrzenicy Alessii?

Dulce: Jestem bardzo zadowolona. Myślę, że każde nowe życie jest błogosławieństwem. Alessia urodziła się 6 listopada. Piękne dziecko. Dużo je i śpi. Klara jest bardzo czuła i troskliwa wobec niej pomimo zmęczenia. Jest to wielkie błogosławieństwo dla całej rodziny.

Fanka: Tęsknisz za Triana?

Dulce: Z jednej strony mam trochę spokoju. Nie męczy mnie, ale tęsknie za nią bardzo. Przebywa ze mną od trzech miesięcy.

Dulce w odpowiedzi na pytanie fanki dotyczące pobytu w Krakowie mówi: Chciałabym. Trochę zwiedziłam jadąc tutaj. Wszystko jest piękne, jak w bajce. Chciałabym mieć szansę aby poznać to miasto i nie tylko to. Do tego są potrzebne dłuższe wakacje. Wszystko wygląda bardzo pięknie. Nie za bardzo mam na to czas podczas tej podróży. Mam nadzieję na więcej okazji.

Fanka: Czy będziesz wykonywać utwór do nowej telenoweli?

Dulce: Popatrz. To jest trudne ponieważ kiedy zadzwonili do mnie ja już miałam zobowiązania. Z tego co wiem poszukuje się tematu telenoweli, na wejście, a także utworów, które pojawią się podczas scen. To na razie nie jest gotowe. Szukamy kogoś kto skomponuje piosenkę. Jesteśmy w początkowym etapie. Myślimy nad tym. Na pewno będzie utwór, ale nie wiemy kiedy.

Pytanie od fanki dotyczące ulubionego miejsca na świecie.

Dulce: Nie mam. Jest trudno powiedzieć, ponieważ znam ich dużo. Każde z nich ma coś wyjątkowego, coś magicznego. Każde miejsce trzeba dobrze poznać. Ja myślę, że najlepszym miejscem jest to, w którym czujesz się dobrze, w otoczeniu swoich najbliższych, rodziny, przyjaciół. To lubię najbardziej. Także podoba mi się bardzo Polska. Chciałabym mieć więcej czasu, aby ją poznać. To co jest najpiękniejsze, kiedy jesteś w jakimś zakątku świata jest to, że Bóg zawsze jest z Tobą. To coś wspaniałego. Czujesz się wtedy dobrze.

Pytanie od fanki dotyczące jej gry w telenoweli „Corazon Que Miente”:

Dulce: „Corazon que miente” jest moim nowym projektem do którego zacznę nagrania zaraz po powrocie do Meksyku. Zdjęcia odbędą się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w Puebla. Moja postać nazywa się Renata. Jest kuzynką protagonistki. Nie jest to postać tak bardzo zła. To dziewczyna, która straciła rodziców. Jest sama na świecie. Jest jakby to powiedzieć egoistką, bardzo kapryśną osobą, która myśli, że wszystko jej się należy. Często zmienia obiekt uczuć. Nie znam motywów jej postępowania, ale z pewnością będzie wywoływała dużo nieporozumień i kłótni. Ludzie nie będą jej ufać. Będzie antagonistką. Konflikty są jej sposobem na życie. To jest w jakiś sposób zabawne. Jestem bardzo podekscytowana tą rolą. Jest to dla mnie coś nowego, ponieważ zawsze grałam dobre postacie, nie stwarzające problemów. Telenowela należy do krótkich projektów. Skończymy nagrania w kwietniu w przyszłym roku. W między czasie będę pracować nad materiałem na płytę.

Fan: I "Los Vondys"?

Dulce: Bardzo lubię was wszystkich. To jest trudne, bo niektóre są bardzo agresywne. I jest okropne to, że obrażają, kiedy oni [Christopher i Natalia] maja piękna relację i to mi sie nie podoba. Natomiast tym, którzy odnoszą się z szacunkiem i odczuwają sentyment do pary z telenoweli, zawsze będziemy wdzięczni. Ale najważniejsze jest życie prywatne i szacunek. Jeśli kogoś kochasz, chcesz by był szczęśliwy. Także trzeba szanować.

Fanka: Pamiętasz kiedy po raz pierwszy dowiedziałaś się, że masz fanów w Polsce? Już w RBD czy później?

Dulce: Później. Później, na twitterze. Dowiedziałam się, że znają mnie w Polsce. Nie miałam o tym pojęcia. Z RBD nie przyjechaliśmy.

Fanka: Nie mieliście takich planów?

W tle słychać fana mówiącego, że płyta "Rebels" była u nas w sprzedaży.

Dulce: Nie wiedziałam.....Myśle, że.....wyszło, kiedy już kończyliśmy. Rok lub mniej po rozwiązaniu grupy.

Fanka: Dlaczego nie pojechaliście w trasę z ostatnią płytą?

Dulce: Nie wiem. Brakowało wielu rzeczy. Brakowało trasy pożegnalnej w Meksyku i innych krajach. Ale to było......nie planowaliśmy takich rzeczy.

Fanka przypominająca Dulce o projektach, o których pisała nam jakiś czas temu i pytająca o styl nowej płyty.

Dulce: Będzie film, ale w okolicach połowy przyszłego roku. Z kinem jest skomplikowana sprawa. Dają ci termin i musisz go dotrzymać. To jest film związany ze śmieceniem w morzu. Historia jest piękna i nosi przesłanie. Jest w planach na połowę przyszłego roku. Jestem zadowolona z tego projektu. Były inne, ale telenowela komplikuje sprawę. Prawda jest taka, że tęskniłam palnem zdjęciowym, za odgrywaniem postaci. Ta postać jest antagonistką, telenowela jest krótka. Historia była ważna w pewnym momencie. Jeśli chodzi o płytę, najważniejszą rzeczą i pierwsza jaką trzeba uczynić jest odnalezienie piosenek. Obecnie piszę i mam już jedną piosenkę napisaną wspólnie z przyjaciółmi, która bardzo mi się podoba. Mam kilka opcji, które nie są mojego autorstwa. W drodze tutaj myślałam o pewnych słowach do piosenki, przyjechałam skomponować ją tutaj i mam nadzieję, że to [Kraków] będzie miejscem jej narodzin. Następnym krokiem jest szukanie gatunku muzycznego. Powiem wam, że to będzie POP, ale nie ten z "Sin Fronteras", gdzie był mix gatunkowy. Chcę by to był POP bardziej czysty, ale także nie w stylu ballad z "Extranjera". Teraz trudno jest mi to określić dokładnie. Możesz znaleźć balladę, którę zamienisz na piosenkę bardziej energiczną albo odwrotnie.

Fan pyta o duety.

Dulce: To także widzi się dopiero po zakończeniu pracy nad płytą. Kiedy masz już piosenki, możesz wybrać osobę do duetu. Chciałabym ponownie pracować z Henry'm Mendez'em. Natomiast wytwórnia też ma cos do powiedzenia. On teraz promuje swoją płytę i single. Na razie nic razem nie zorbiliśmy, ale bardzo bym chciała.

Fan: Jak "Wake up beside me"?

Dulce: Aaa, bardzo lubię te piosenkę. Z basshunter'em. Wyszła na jego albumie. Nie było promocji, bo on nie był w Meksyku. Ale piosenka jest.

Fanka: Wiem, że pytają Cie o to na każdej konferencji. Z góry przepraszam. Czy jest możliwość ponownego spotkania RBD czy to tylko plotki?

Dulce: To trochę trudne. Dzięki Bogu, każdy z nas ma dużo marzeń i projektów zarówno osobistych jak i zawodowych. Każdy realizuje się w taki czy inny sposób. I jest bardzo trudno przerwać te rzeczy i połączyc sie na nowo. Być może za kilka lat moglibyśmy zrobić ponownie spotkanie. To jest skomplikowane. Wierzę, że każdy z nas sympatyzuje z tą ideą.

Fanka: Jaka jest twoja ulubiona część: pisanie, nagrywanie czy koncertowanie?

Dulce: Zdecydowanie moja ulubioną częścią jest ta, w której mogę sie z wami spotkać i śpiewać. Jest najfajniejsza. To piękny proces, interesujący. Nie masz nic, a potem nagle tworzysz piosenkę. To magiczne. Patrzeć jak jest produkowana i  potem śpiewać z wami jest czymś pięknym. To jak gotowanie. Mieszasz różne rzeczy. Coś wychodzi okropnie, dodajesz więcej cukru i później jesz.

Nie słychać pytania.

Dulce: Jak fajnie. To też mi się podoba. To jest coś co nas łączy. Coś co niewielu rozumie. Wy wiecie dlaczego bycie tutaj jest dla nas ważne. Ponieważ poznajesz ludzi, spotykasz sie z przyjaciółmi, odnajdujesz bratnie dusze. Cieszy mnie, że macie marzenia, walczycie o to, czego chcecie niezależnie od tego w jak bardzo oddalonym zakątku świata mieszkacie. Jesteśmy tutaj. To jest coś, co mnie zachwyca i wzrusza. Mam nadzieje, że tak będzie zawsze.

Fanka: Ludzie ze Słowacji dużo do Ciebie piszą. Mam stronę internetową o RBD. Kocham Ciebie i RBD. RBD to moje życie. Wierzę, że marzenia się spełniają, bo jest tu, co było wielkim snem dla mnie. Dziękuję Ci Dulce za wszystko.

Dulce: Dziękuję. Thank You. Chcę pozdrowić wszytskich ludzi ze Słowacji. Tych, którzy sa tutaj i tych, którzy nie mogli przybyć. Ja nie wiedziałam, że mam tam fanów, dopóki nie poznałam niektórych z was. Dziękuję za wasze wsparcie, miłość i stworzenie miejsca w swoich sercach. Buziaki.

Fanka podaje prezent, którym jest znak pokoju. Dulce się podoba.

Fanka: Chciałabym zaprosić Cię do Słowacji, gdzie masz dużo fanów. Dla niektórych było skomplikowane przyjechać tutaj do Polski.

Dulce: Bardzo bym chciała. To piękny kraj. Jest malutki, prawda?

Fanka: Bardzo mały, ale piękny.

Dulce pozdrowiła Słowację.

Fanka: Mam pytanie: Wierzysz w przeznaczenie? Dzisiaj jest dzień otwarcia jarmarków światecznych na Rynku Głównym w Krakowie. Dzisiejszego dnia jest naprawdę pięknie. To 20-30 minut stąd.

Dulce: Jarmark świąteczny?

Fanka potwierdza.

Dulce: Ajj, jak fajnie. Zależy czy będę miała czas. Chciałabym. Mam nadzieje, że mi się uda. Jesli nie, wyślijcie mi filmiki, proszę.

Fani: O której wyjeżdżasz?

Dulce: Nie wiem. Oni wiedzą (wskazując na mężczyzne obok).

Pytanie fanki dotyczące instrumentów muzycznych.

Dulce: Naprawdę chciałabym. Mam dużo gitar, pianino, także ukulele. Problem w tym, że nie umiem grać. Troche brzdąkam na gitarze, ale muszę mieć lekcje, żeby grać na koncertach. Na to potrzeba czasu i cierpliwości. Nie mam żadnej z tych rzeczy. Będę próbować, jak czas mi pozwoli, by później was zaskoczyć.

Fanka: Masz kontakt z koleżankami i kolegami z Rebelde i RBD?

Dulce: Z Zoraidą. Pamiętasz Zoraidę? To moja przyjaciółka. Niedawno sie widziałaśmy. Spedziłyśmy ze sobą kilka godzin. To ktoś z kim dzielę wiele rzeczy. Przyjaźnimy sie od kiedy obie miałyśmy po 5 lat. To samo z Fuzz, która grała Sol. Przyjaźnimy się od małego. Jesli chodzi o RBD. Wszystkich bardzo kocham. Czuję sie z nich dumna. Jakiś czas temu widziałam się z Maite [w studiu Televisy]. Zawsze cieszą nas nasze spotkania. Z Christianem widziałam się...nie pamiętam kiedy. Z Poncho spotkałam sie na gali GQ, gdzie dostał nagrodę dla najlepszego aktora. Od kiedy go znam chciał być poważanym aktorem, co teraz osiąga. Jestem dumna, że dano mu tę nagrodę. Christian robi fajne rzeczy w muzyce. Duchowo tez z nim lepiej. Anahi nie widziałam. Ma inną drogę. Nic o niej nie wiem. Christopher...widziałam go ostatni na kolacji [chodzi chyba o spotkanie RBD]. Była bardzo zadowolony, z Natalią [Tellez], którą też znam. Jest fajny. Robi wiele rzeczy w muzyce i innych. Ona tez jest kreatywana, rysuje. Robią piękne rzeczy razem. Aaaa z Christianem spotkałam sie w Los Angeles. Śmialiśmy się do rozpuku. Było super. To jest coś takiego, kiedy po długim czasie spotykasz sie z przyjaciółmi i jest jakby ten czas w ogóle nie upłynął.

Fanka prosi o powiedzenie przyjaciołom z RBD, że Dulce odwiedziła Polskę.

Dulce: Oczywiście, że powiem. Będą zaskoczeni, że tu byłam.

Fanka: Lubisz Justin'a Bieber'a?

Dulce: A tobie się podoba on czy jego muzyka?

Fanka: I on. I jego muzyka.


Tłumaczenie do minuty 16:50: rbdpolonia.com, od 16:50: Any_MiDelirio

Źródło: youtube: Monika Karkos; Karolina Michalska

Kopiować można tylko z podaniem osób tłumaczących i tej strony!

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło