Menu
Najaktywniejsi
Levyrroni23682
olucha317849
Ev_067823
Barbie de...5708
Obrigado5543
Jogobella5297
Ika_4459
DulceeMar...4014
Dominiikaa3721
Zbuntowani3262
Polecamy
Boks reklamowy

Witaj Gościu, nie masz dostępu do części serwisu. Aby uzyskać całkowity dostęp należy się zarejestrować.

 
Wywiad dla magazynu Open
 
Dulce María Espinoza Saviñón

Dulce Maria chce uciec od stereotypu bycia seksowną, ale naturalności jej ruchów, gestów i tonu jej głosu, zdradzają całkowicie seksowność, choć tego nie lubi.
Zawsze jest sexy: podczas rozmowy w swój sposób podnosi włosy, gdy ma bluzkę na ramiączka lub przy przesuwa palcami po iPod'dzie, aby posłuchać ulubione grupy muzyków. Wszystko odbywa się dyskretnie, w sposób oczywisty nie ma być zmysłowy, ale im więcej się go ukrywa, tym bardziej jest.
Wierzy, że każda kobieta jest zmysłowa i potrafi to wykorzystać;

"Zmysłowość polega na bezpieczeństwie ludzi i jest akceptowana, jest obecna".

Ale jest to natarczywe i nie chce być postrzegana jako kobieta, która budzi pragnienia. Dulce Maria chce pozycji w muzyce i jej plany są jasne. Przychodzi do ich przygotowania, gra na gitarze, ale chce grać na wielu instrumentach, stopniowo zyskać wiarygodność potrzebną do zaangażowania się nie tylko w składzie i wydajności, ale również w produkcji.
Jej pierwsza płyta, jako solistka, Extranjera, przyniosła dużą uwagę żeńskiej publiczności, jednak wie, że mężczyźni patrzą innymi oczami.

Dlaczego twoja debiutancka płyta nazywa się ''Extranjera''?

Ponieważ od kiedy zaczęłam pisać, nagrywać piosenki i wybierać repertuar, emocjonalnie jestem kimś, i nie mam bezpiecznej przystani, gdzie zmierzam. Fizycznie jestem samolotem, samolotem lecącym z miasta do miasta i nie czuję się stabilnym miejscu, ani nie znalazłam emocjonalnie osoby, u której mogę się zatrzymać.

Czy jesteś bardzo wymagająca lub coś się takiego dzieje?

Cóż, po pierwsze, ten wyścig jest bardzo wymagający i dlatego na związek potrzeba czasu i energii, nie mam czasu teraz na spotkanie z kimś. Dużo podróżuję, mam zawsze dużo pracuje, a trudno jest znaleźć osobę, która wytrzymałaby tempo które jest jeszcze większe. Niewielu ośmiela się naprawdę znając mnie jako kobietę, jako osobę.

Jakie są wymagania, co do osoby którą chcesz znaleźć?

Musi to być osoba, którą podziwiam i nie mam na myśli kogoś, kto jest bardzo 'potężny' i ma dużo pieniędzy, ale postawę godną podziwu. Bez względu na to ile wydaje, chciałabym by miała aspiracje i zdolność mówienia. Ale patrząc na rodzaj kogoś autentycznie, to mogę powiedzieć: "On jest taki, jacy są tu i wszędzie" Chcę kogoś, kto mnie kocha i wiem że jest to bardzo trudne, bo nie znalazłam kogoś, kto wierzy we mnie.
Kiedy dolecisz samolotem, i kiedy dojdziesz do swojego pokoju w mieście, przed zaprezentowaniem swojego koncertu, czujesz się samotna?

Czasami. Ale na szczęście mam rodziców, którzy są moimi przyjaciółmi.

W Meksyku znajdują się dwa stereotypy kobiety: blondynka i brunetka. Kiedy zostałaś rudowłosa obudziło się w tobie wiele pasji, uważasz to za sexy?


Teraz dziwne są czerwone barwy, myślałam że prawie wszyscy mają takie włosy, i się myliłam. Wszystkie kobiety są seksowne, zawsze są zmysłowe. Nie czuję się super sexy, ale wszystko jest dla bezpieczeństwa, trzeba pokazać siebie. Bezpieczeństwo sprawia, że osoby są atrakcyjne.

Wyobraź sobie, że jesteś mężczyzną i nagle w telewizji pojawia się dziewczyna o imieniu Dulce María. Czym pociaga cię fizycznie, ta piosenkarka?

Mmmh Już wiem! Jest naturalna i nie miała żadnych operacji, naprawdę! Wiele kobiet już miało.. oczywiście, jeśli na mężczyzn to nie działa, nie obchodzi mnie to, i tak tego nie zrobię.


Jakiej muzyki słuchasz?

Staram się słuchać wszystkiego. Słucham wiele rzeczy, poleconych na iTunes, znalazłam sporo muzyki nie tak komercyjnej, która mi sie podoba.The naked and famous, bardzo lubię, Stars również i bardzo mi się podoba La Mala Rodriguez. Także zespoły takie jak jak Muse, Metric, The silence of love. Z Meksyku, Disco Ruido ... jest niesamowity!

Czy alternatywny projekt, inny niż muzyka, zrobiłabyś teraz?

Tak, zrobiłabym, ale myślę, że to zajmuje dużo czasu. Teraz skupiam się na tym, chociaż śpiewane jest całym moim życiem, miałam wiele ekspozycji w telenowelach, a czasem ludzie myślą, że dostaną album 'z niczego'. Chcę, byście wiedzieli że zdecydowałam się poświęcić temu, a to rośnie i trasa koncertowa jest dla mnie bardzo ważna, mówię serio.

Sława przychodzi bardzo szybko, Co można zrobić, aby jej nie zapomniano?

Przygotowanie są prawdziwe, są rzeczy które przekraczają czyjeś możliwości, ale to nie jest sława. El pulpo Paul był sławny, ale został zapomniany, nie chcę tego. Chcę pozostać wśród ludzi i chce to osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, uczciwości i miłości, którą ich darzę. Z moją muzyką chce dać z siebie wszystko w ten sposób można być obecnym po fenomenie. Musi być nowa, podobnie jak Madonny. Lubię takich piosenkarzy jak La Mala Rodríguez, odważy się powiedzieć to, co chce.

La Mala jest bardzo ładna: czy tak jak ona mówisz, to co chcesz?

Myślę, że tak. Lubię to, co mówię i chcę zrobić coś podobnego, ale w moim przypadku jest to skomplikowane. Nie mogę wyjść na scenę i powiedzieć: "ludzie! Dołączcie do mnie! ". Nikt mi nie uwierzy. I muszę być spokojna, lubię to co mówi La Mala, że nikt jej nie kupi.

Co skłoniło cię do muzyki?

Rozwijamy się, i zdajemy sobie sprawę z tego co lubimy. Od dawna jestem w tym środowisku mając 12 lat zrobiłam karierę w telewizji, a Roberta (RBD) była znakiem, podobała mi się bardzo, znalazłam z nią wiele wspólnego i nie wszystkie role takie zostały. Praca w telewizji jest bardzo ciężka, bo jesteś na forum od 8.00 rano do 10.00 wieczorem, Muzyka mi się podoba,mogę być z ludźmi, wychodzić, być sobą i mówić, co czuję, osobowość telewizyjna nie pozwala ci tego zrobić, bo jesteś inną osobą. Widzę siebie w muzyce, widzę to bardzo wyraźnie, napełnia mnie i nie mam jej dość. Mam wiele do zrobienia i potrzebuje dużo cierpliwości, ale oznacza to tego, że nie chce już w niej działać.

Ciągle widujesz swoich byłych kolegów z RBD?

Niewiele, bo dużo pracuję. Na szczęście wszystko idzie bardzo dobrze, ale nagle znajdujemy siebie, jestem w kontakcie ze wszystkimi.

Czy naprawdę się (z nimi) dogadujesz?

Tak, byłam zawsze traktowana bardzo uprzejmie.

W środku sukcesu, były momenty napięcia między wami?

Tak, ale nic się nie stało. Zakończyliśmy to bardzo dobrze.

W jaki sposób, w tym środowisku można mieć przyjaciół?

Znalezienie prawdziwego przyjaciela jest trudne wszędzie. Uważam, że to szczęście mieć przyjaciół, ponieważ byłam mała, ale jest równie to trudne wszędzie.

Dlaczego uważasz, że krytykuje się romans między innymi z telenoweli?

Nie wiem, to normalne, ze są ludzie którzy żyją i spędzają cały swój czas ze sobą, i nagle takie rzeczy powstają. To tak jak szef z sekretarką(śmiech), są cały czas, że bardzo źli!, Ale to tylko przykład. Dzieje się tak w szkole, wszędzie, ale jeśli jesteś zamknięty w forum roku z osobą, czasami zdarza się, że można się zakochać.

Czy to się stało?

W telenoweli grałam z moim partnerem ale też z niektórymi kolegami z pracy. To właśnie tam, w tym świecie, w którym byłam, to jest normalne.

Twitter jest bardzo blisko do fanów, ale także przyciąga krytyków, którzy oczekują na jeden błąd, by już stać się ich ofiarą. Jak można z tym żyć?

Serwisy społecznościowe mogą używać broni dla Ciebie lub przeciwko Tobie. Staram się być bardzo blisko z ludźmi, więc dużo piszę, ale to też mnie bardzo widoczne, ale dla wartości i wolności słowa nie zamierzam przestać publikować wpisy. Choć opiniami robię więcej hałasu w końcu mi pomagają. Musisz być dobrze 'ułożony', a nie ślepo wierzyć tym, którzy mówią, że jesteś najlepszy, ani tym, którzy mówią najgorsze.

Czy w Meksyku przez sieci społeczne można spotkać się z protestem na ulicach jak w innych krajach?

Nie wiem, czy przez Twitter w kraju ponad połowa ludzi nie ma komputera, nie mówiąc już o Internecie. Ale wierzę, że Meksykanie mają moc jednoczenia i próbują coś zmienić, nie tak radykalne jak w Egipcie, nie myślą, że można tak jak tam.

Napisałaś (na twitterze) niedawno, że wszystko boli. Co lubisz najbardziej i co robi najwięcej szkod?

Jedzenie ... Naprawdę! Uwielbiam truskawki i czekoladę, lody, pizzę, wino i to wszystko. Nie myślę źle, tym razem chciałam zjeść nachos z serem. Są chwile, kiedy potrzebujesz faceta ale i on może to wszystko pogorszyć lub sprawi Ci więcej szkód. Kiedy wychodzi w nocy, może zdradzić, nawet rano, ale to również boli.

Następne, czy bardzo lubisz chodzić na imprezy?

Tak, tak, lubię je!

Lubisz tak dużo podróżować?

Cóż, tak, ale mam ich dużo, bo pracuję. Od nowego roku będe na urlopie. Teraz dowiedziałam się, ze ponownie dostałam się na samolot, w którym podróżując z RBD wpadłam w panikę. Poznałam jej smak, podróżowanie było moim marzeniem, nie mogę pomóc tym, którzy chcą podróżować.

Czemu była ta panika?

Gdy ptak dostał się do turbiny samolotu, silnik został wyłączony i awaryjne lądowanie było bardzo brzydkie. Z podróży mogę umieścić uraz, i myślę, ze pewnego dnia stanie się coś złego, ale po prostu myślałam, że odejdę a już miałem zdobyć zaufanie i myślałam że coś zagram.

Byłaś w związku w piłkarzem Memo Ochoa. On nie przechodzi pełni sił jako bramkarz. Dlaczego uważasz, że jego poziom spadł w dół, co się stało?

Nie jestem z nim w kontakcie, nie mówię i nie mam pojęcia, czy coś się stało, czy nie. Ale myślę, że mnie zniechęcił, bo nie pozwolił mi odejść, po raz pierwszy szukałam w Europie.

 

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło